VIP

H+H stáj Kateřina

www.stajkaterina.com

Hrdlořezy 27 u Mladé Boleslavi

 

Naše stáj se aktivně účastní mezinárodních akcí AIAT a já osobně jsem též členem SPKZ (Společnost přátel klasických zápřeží ČR,z.ú).

Předmět činnosti:

Účelem ústavu je udržovat a propagovat kulturní dědictví v oblasti tradičních národních stylů zapřahání, historii hipomobilních dopravních prostředků a s tím související původní řemesla.

Tradiční kočárové ježdění je snahou vrátit se v tisícileté civilizované historii člověka a jeho vztahu ke koni o několik desítek a snad i stovek let nazpět a udržet tak povědomí o kráse a síle našich koní, dovednostech kočí a tradici historických kočárů.

Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží, která se poprvé v České republice konala v Kroměříži ve dnech 28.9. – 29.9.2019 pod hlavičkou mezinárodního sdružení AIAT není ve své podstatě hlavně závodem, ale spíše společenskou pozvánkou, nabídkou k příjemně strávenému víkendu a k zamyšlení se nad naší historií a vztahem člověka k přírodě a ke koním obzvláště.

Nabídka pro VÁS!

1. S námi máte jedinečnou možnost se na takovou akci podívat. Nezávisle, v našem doprovodu a s komentářem. Navštívit můžeme např. Polsko, Německo, Francii, Španělsko atd., celkem 16 států Evropy. (Vhodné pro zájemce, kteří chtějí nezávazně zhlédnout krásné koně, kočáry atd.)

2. Můžete se stát členy naší ekvipáže a využít příležitosti aktivně se zúčastnit soutěže! Ať jste máma, nebo táta, syn, či dcera, vnučka, manželka. (Vhodné pro toho, koho potěší zážitek jako ze starých časů, takový, který není možné běžně zažít).

3. Možnost stát se mým přísedícím, tzn. osobou, která dle potřeby stojí přímo u koní nebo sedí na kočáře vpředu vedle kočího a je též dobově ustrojena a proškolena. (Vhodné pro někoho, kdo má vztah ke koním a chce být přímým členem týmu).

4. Pro srdcaře! Disponujete-li upřímným nadšením a odhodláním naučit se něčemu skutečně výjimečnému, nabízím Vám možnost naučit se kočírovat dvojspřeží našich hřebců. Upozorňuji, že tato varianta je časově i finančně poměrně náročná a pracná. Jedno 15ti leté děvče jsem již pro tuto soutěž připravil, ale trvalo to cca 3 roky. Minimální věk kočího pro tuto soutěž je 12 let v doprovodu osoby starší 18 let. (Vhodné pro člověka vytrvalého, s „tak trochu jiným“ vztahem ke koním, aneb když to není parkur, western, drezura, ani dostihy).

S ohledem na specifičnost těchto služeb je nabídka omezena počtem pouze několika akcí za rok.